Loading Evenemang

« Alla Evenemang

Höstlägret i Halland

september 12 2026 @ 11:30 - september 13 2026 @ 17:00
Passage över Nissan

Anmälda

Björn TuvestadFredrik HanssonMartin Blohmchristian von corswantÅke JohanssonSebastian LinkeTomas Hedberg
Magnus OlssonAndreas TörnkvistMarcus VarvneWilliam SundellJörgen StadlerMarko StrubeFabio Abate
Anmälda: 14 / 26

Anmälningarna är stängda för detta evenemang

Välkomna till höstlägret och Fegen, 12-13 september!

Vi återkommer till fantastiska Fegen där landskapen Halland, Småland och Västergötland möts. Här är vägarna extremt fina, asfalterade och lågtrafikerade… Lördagsrundan är 8 eller 12 mil och söndagsrundan är 12 eller 16 mil. Vi har förbokat 26 platser. Men kan troligen boka några platser till om vi blir fler!

Transport till och från Fegen (12 mil): sker i egna bilar. Samordna med klubbkamrater så mycket som möjligt!

Fegens Vandrarhem hittar du här: https://maps.app.goo.gl/Fe3mrtmeGEhQgeE79

Vandrarhemmets webplats: Fegens Vandrarhem – Boende nära ullared

Pris: 400:- per person för logi, kvällsmat på lördag och frukost på söndag på vandrarhemmet. Du betalar till vårt bankgirokonto BG 216-6700 eller Swish 123 249 56 38.

Sista anmälningsdag 7 september!

Program:

Lördag 12/9

Övernattning på vandrarhemmet i flerbäddsrum (mestadels 2-bäddsrum).

OBS! Ta med egna lakan och handdukar!

Söndag 13/9

Detaljer

  • Start: september 12 2026 @ 11:30
  • Slutar: september 13 2026 @ 17:00
  • Evenemang Kategori:

7 svar till “Höstlägret i Halland”

  1. Andreas Sveningsson skriver:

    Jag vill gärna cykla tillsammans med er men bor i närheten och kommer därför inte sova över. Jag hoppas det är ok.

  2. Åke Johansson skriver:

    Hej på er alla!
    En medlem och kamrat till mig, Carl Kiviloo, har blivit svårt sjuk och kan inte längre cykla. Han har för övrigt varit med på Bjärelägret sedan 2017 fram till 2024.
    Jag har fått i uppdrag av hans familj att sälja hans cyklar och cykelrelaterade reservdelar, tillbehör och verktyg.
    Det är cyklar och prylar av hög kvalitet.
    Jag kommer ta med mig hans saker till lägret i Fegen och hoppas på att ni kommer att köpa dessa och med detta stödja honom i hans situation.
    /Åke J, medlem nr 3

  3. Fabio Abate skriver:

    Hej ! Jag vet att det är inte jätte lång väg till Fegen,
    Men om vi kan samåka dit det är bra för miljön eller hur? Jag letar efter sjus dit om det är någon som har plats i sin bil för en cykel till. Ring mig 0730228186 jag bor Högsbo. Vi ses . Fabio

  4. Borat skriver:

    Kommer inte att närvara vid helgens läger.
    Har fått förhinder.
    //Martin

  5. Fabio Abate skriver:

    Jag har fått sjuss till Fegen. Tack . Vi ses där.👍🌶👍👍👍😀

Lämna ett svar