Loading Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Lygnens Venner på Kungsbacka Outdoor Festival 25 April

april 25 2026 @ 09:30 - 16:30
Kungsbacka Outdoor

Anmälda

Magnus LindhBjörn Tuvestad
Jörgen Stadler
Anmälda: 3 / ∞

Anmälningarna är stängda för detta evenemang

10:00 – 16:00 lördag 25 April, Naturum Fjärås Bräcka

Välkommen till Kungsbacka Outdoor Festival – årets coolaste friluftscamp. En folkfest med prova på-aktiviteter, friluftsliv, utrustning, föreläsningar, musik, odling, biologisk mångfald, aktiviteter, mat, fika utehäng och äventyr!

Vi kommer ha en ”monter” där vi kommer visa upp vår final klubb och göra reklam för landsvägscykling i trakten. Vi vill gärna att medlemmar hjälper till att skapa en monter och att vara på plats och prata med intresserade. Anmäl er här.

6 svar till “Lygnens Venner på Kungsbacka Outdoor Festival 25 April”

  1. Magnus Lindh skriver:

    Det kommer finnas mat och fika att köpa.

  2. Magnus Lindh skriver:

    Har någon ett lagom stort partytält vi kan ta med samt lite stolar och kanske ett litet bord?

  3. Magnus Lindh skriver:

    Vi får hämta banderoller mm i vårt tillfälliga förråd. Vem har nycklar?

  4. Magnus Lindh skriver:

    Några välputsade cyklar blir bra.

  5. Magnus Lindh skriver:

    Vi har nu fått plats angiven. Vi ska vara på basecamp mellan naturum och vägen som är avstängd för biltrafik. Vi ska leta upp plats 29. Vi måste lasta av vår grejer och vara borta med bilen 09:00. Parkering i botten på backen av stenaliden.

  6. Magnus Lindh skriver:

    Hej ser gärna att vi blir några glada Lygnare på detta event. Vi kommer bla ha en cykelutmaning för besökare.

Lämna ett svar