Loading Evenemang

« Alla Evenemang

Kick-off Vätternrundan 2027!

september 20 2026 @ 09:00 - 15:30
Sub-10.45

Anmälda

Dario MantinoAndreas Törnkvist
Johan HanssonJoakim Pekkari
Anmälda: 4 / ∞

Logga in för att anmälan dig

Avanmälan?

Use this tool to manage your registration.

Välkomna till denna kick-off inför VR27! Du får möjlighet att cykla i en av de olika sub-grupperna (sub 8, sub 9:00-9:15, sub 10:30-10:45) som är tilltänkta till nästa års Vätternrunda. Flera av gruppledarna kommer att vara med!

Speciellt med årets kick-off är att vi först cyklar från Åby till Åsa. Där tar cyklisterna en längre paus för genomförande av årets klubbmästerskap i partempo! Vi vill uppmana dig att också delta i KM. Hitta en kompis och cykla 18 km tillsammans i full fart! Om du deltar i KM bjuder dessutom klubben på fika! När prisutdelningen har ägt rum och vi har fikat tillsammans på Dahls i Åsa cyklar vi tillbaka mot Åby i subgrupperna.

Mer om Vättern-kickoffen

Tid: Söndag 20 september, start cykling kl. 9:00. Kom 5 minuter innan för gruppindelning och genomgång.

Start: Åby simhall

https://maps.app.goo.gl/LLGcH9uGXGb6r56k9

Bansträckning: Åby-Vassbäck (Åsa), cirka 42 km enkel väg. Cykling tillbaka till Åby efter klubbmästerskapets prisutdelning (cirka 14:00).

Observera att det är separata anmälan till dessa två evenemangen. Anmäl dig till kick-offen på denna sida.

För mer information om och anmälan till klubbmästerskapet, klicka här.

Detaljer

  • Datum: september 20 2026
  • Tid:
    09:00 - 15:30

Lämna ett svar